Rakúsko - intenzívne šoférske dobrodružstvo

Rakúsko - intenzívne šoférske dobrodružstvo

Cena za osobu: 438,00 €
+ cestovné poistenie (os./deň): 3,50 €
Vzdialenosť: 1375 km
Cena zahŕňa:

Prenájom vozidla MAZDA MX-5 Roadster (135kW), 3x ubytovanie v kvalitnom 3* hoteli / obdobnom penzióne s raňajkami, kompletnú odporúčanú MIATATOUR trasu zájazdu, asistenčnú službu MAZDA, poistenie CK proti insolventnosti, diaľničné známky SK/AT

Cena nezahŕňa:

Pohonné hmoty, poplatok za kilometre (0,40€/km) najazdené nad stanovený limit (stanovený limit = trasa zájazdu + max 10%), mýto a diaľničné poplatky mimo tých, ktoré zahŕňajú diaľničné známky SK/AT, single príplatok - 358€

Trasa zájazdu

Vzdialenosť: 1375 km

Bratislava, Slovensko
-----
Wörthersee, Rakúsko
-----
Millstätter, Rakúsko
-----
Zell am See, Rakúsko
-----
Bratislava, Slovensko

Krajiny cez ktoré sa ide
  • Rakúsko

Popis zájazdu

Rakúsko - intenzívne šoférske dobrodružstvo

1.deň

Prevzatie auta v Bratislave, následne krátka obhliadka vozidla a inštruktáž. Následne Váš bude čakať prvá časť cesty ktorej cieľom bude príjemné mestečko Klagenfurt am Wörthersee. Cestou odporúčame zastávku v jedinečnom prírodnom parku Hohe Wand, ktorý sa nachádza iba pár kilometrov od Viedenského Nového Mesta a teda sa nejedná o žiadnu zachádzku. Po panoramatickej ceste, sa pohodlne dostanete až do výšky cca 1000 m. n. m a práve tu si budete môcť užiť jazdu vo vašom svižnom kabriolete. S vetrom vo vlasoch a krásnymi výhľadmi na Neziderské jazero, Schneeberg a podhorie Álp sa tak vyveziete priamo na vrchol zalesnenej náhornej plošiny. Tu si môžete dať obed či iba menšie občerstvenie a absolvovať krátku prechádzku na rozhľadňu či jedinečnú terasu Skywalk, ležiacu 150m nad údolím. Pomerne rýchlo dorazíte do cieľovej destinácie, kde sa ubytujete a budete si môcť dopriať oddych či prechádzku mestom.

(predpokladaná dĺžka jazdy – 390km / 4h50m)


2.deň

Po raňajkách Vás bude čakať deň plný stúpaní, klesaní a ostrých zákrut. Šoférsky azda jedny z najatraktívnejších ciest v celom Rakúsku sa nachádzajú v tejto krásnej alpskej oblasti. A práve spojenie jedinečnej horskej prírody s legendárnou Mazdou MX5 vytvárajú dokonalú harmóniu. Pozdĺž jazera Wörthersee sa presuniete až k Villachu, odkiaľ sa napojíte na jedinečnú Villacher Alpenstraße. Cesta dlhá niečo cez 16 kilometrov Vás prevedie parkom Dobratsch, pričom finálny bod je vo výške viac než 1700m.n.m. Pokračovať budete po 5* ceste Goldeck-Panoramastraße až do rovnomenného lyžiarskeho strediska. Tu budete mať možnosť krátkej prechádzky, obedu či iba občerstvenia. Vrcholom dnešného šoférskeho dobrodružstva bude prejazd Národným parkom Nockberge. Cesta ako žiadna iná. 34 kilometrov a 52 zákrut s najvyšším bodom vyše 2000m.n.m ponúka počas prejazdu neustále dychberúce výhľady. Kvalita cesty je vynikajúca a tak si Váš kabriolet budete môcť skutočne užiť na 100%. Po prejazde sa dnešná trasa ukončí v okolí jazera Millstätter.

(predpokladaná dĺžka jazdy – 255km / 4h30m)


3.deň
Po raňajkách sa vydáte okresnými cestami č.100 a 111 do malebného Tirolska. Tieto cesty sú ideálne na pokojnú jazdu kabrioletom s možnosťou kochať sa okolitou krajinou. V dedinke Abfaltersbach sa však začne ďalšie moto-dobrodružstvo. Legendárna cesta Pustertaler Höhenstrasse, postavená v roku 1923 má celkovú vzdialenosť 32 kilometrov a prevedie Vás hustými lesami, lúkami a tiež jedinečnými alpskými dedinkami. Scenéria tejto trasy je skutočne veľkolepá a to je dnes iba začiatok! Pokračovať budete totižto smerom na sever až k najvyššiemu bodu celého výletu. Jazda dynamickou Mazdou MX5 naprieč vysokohorským priesmykom Hochtor bude unikátna. Alpská cesta Großglockner má celkovú dĺžku 48 kilometrov a je považovaná za jednu z najkrajších v celej Európe. Poobede sa dostanete do dnešného cieľa, Zell am See. Ubytovanie a oddych.

(predpokladaná dĺžka jazdy – 250km / 4h55m)


4.deň
Raňajky a následný presun do Bratislavy. Cestou si však spravíte zastávku v jednom z najikonickejších mestečiek v celom Rakúsku. Pôvabné mesto Hallstatt leží priamo na pobreží Halštatského jazera v Hornom Rakúsku. Počas prechádzky starobylými uličkami si môžete spraviť zastávku na kávu a vychutnať si tak tiež výhľady na pohorie Dachstein. Následné pokračovanie až do Bratislavy, pričom cestou budete mať viacero možností ja občerstvenie. Odovzdanie vozidla v Bratislave.

(predpokladaná dĺžka jazdy – 480km / 5h55m)

Objednanie zájazdu

Recenzie klientov