Rakúsko - hory, jazerá a romantika pri Dunaji

Rakúsko - hory, jazerá a romantika pri Dunaji

Cena za osobu: 298,00 €
+ cestovné poistenie (os./deň): 3,50 €
Vzdialenosť: 650 km
Cena zahŕňa:

Prenájom vozidla MAZDA MX-5 Roadster (135kW), 2x ubytovanie v kvalitnom 3* hoteli / obdobnom penzióne s raňajkami, kompletnú odporúčanú MIATATOUR trasu zájazdu, asistenčnú službu MAZDA, poistenie CK proti insolventnosti, diaľničné známky SK/AT

Cena nezahŕňa:

Pohonné hmoty, poplatok za kilometre (0,40€/km) najazdené nad stanovený limit (stanovený limit = trasa zájazdu + max 10%), mýto a diaľničné poplatky mimo tých, ktoré zahŕňajú diaľničné známky SK/AT, single príplatok - 248€

Trasa zájazdu

Vzdialenosť: 650 km

Bratislava, Slovensko
-----
Reichenau an der Rax, Rakúsko
-----
Lunz am See, Rakúsko
-----
Melk, Rakúsko
-----
Bratislava, Slovensko

Krajiny cez ktoré sa ide
  • Rakúsko

Popis zájazdu

Rakúsko - hory, jazerá a romantika pri Dunaji

1. deň

Prevzatie auta v Bratislave, následne krátka obhliadka vozidla a inštruktáž. Kabriolet, dynamika a rozprávkové oblasti Rakúska. Kombinácia ktorú si zamilujete! Už po približne hodinke sa ocitnete v magickej horskom mestečku Reichenau an der Rax, ktoré je bránou do pohoria Rax. V mestečku si môžete spraviť zastávku na výbornú kávu či čokoládu priamo v unikátnej vile Wartholz, dokončenej v roku 1872. Z tohto bodu Vás čaká atraktívna jazda horskými cestami naprieč pohorím Rax, Krásne výhľady na alpské lúky, zasnežený Schneeberg či prejazdy tradičnými dedinkami. Vrcholom budú prejazdy cez horské sedlo Preiner Gscheid a 16 kilometrová kvalitná horská cesta naprieč priesmykom Niederalpl. Cieľom dnešnej jazdy bude mestečko Lunz am See.

(predpokladaná dĺžka jazdy – 260km / 3h30m)


2. deň

Dnešný deň budete mať k dispozícii na oddych či kúpanie v jazere Lunzer. Pokiaľ ste aktívnejší typ, môžete si dopriať turistiku v okolí, prípadne sa presunúť do neďalekej drevorubačskej dedinky Lackenhof a absolvovať výstup na vrch Ötscher (1893 m). Výstup si môžete zjednodušiť pomocou lanovky, ktorou sa viete dostať až k horskej chate vo výške 1418m. Pokiaľ sa rozhodnete pre využitie Mazdy MX-5 na maximum, v okolí Lunz am See máte k dispozícií množstvo krásnych ciest (napr. okružná cesta cez malebné dedinky Bodingbach a Pfaffenschlag) vhodných na príjemnú jazdu s alpským vetrom vo vlasoch.

(predpokladaná dĺžka jazdy – v individuálnej réžii)


3. deň

Po raňajkách sa dnes vydáte na cestu pozdĺž Dunaja. Prvou zastávkou bude historický Melk, kde si budete môcť prezrieť najväčší benediktínsky kláštor v Európe, následne sa pozdĺž rieky presuniete až k zámku Aggstein a obed si budete môcť vychutnať v skvelej reštaurácii uprostred mestečka Krems an der Donau. Následne pokojný presun rakúskym vidiekom až do Bratislavy, odovzdanie auta.

(predpokladaná dĺžka jazdy – 270km / 3h30m)

Objednanie zájazdu

Recenzie klientov