Oddych v Grand Hotel Adriatic

Oddych v Grand Hotel Adriatic

Cena za osobu: 518,00 €
+ cestovné poistenie (os./deň): 3,50 €
Vzdialenosť: 1460 km
Cena zahŕňa:

Prenájom vozidla MAZDA MX-5 Roadster (135kW), 3x ubytovanie v luxusnom hoteli Grand Hotel Adriatic 4* s polpenziou, kompletnú odporúčanú MIATATOUR trasu zájazdu, asistenčnú službu MAZDA, poistenie CK proti insolventnosti, diaľničnú známku SK/AT

Cena 518 EUR/os je platná iba v termíne 23.05. - 26.05.2024

Cena nezahŕňa:

Pohonné hmoty, poplatok za kilometre (0,40€/km) najazdené nad stanovený limit (stanovený limit = trasa zájazdu + max 10%), mýto a diaľničné poplatky mimo tých, ktoré zahŕňajú diaľničné známky SK/AT

Trasa zájazdu

Vzdialenosť: 1460 km

Bratislava, Slovensko
-----
Kranj, Slovinsko
-----
Opatija, Chorvátsko
-----
Wörthersee, Rakúsko
-----
Bratislava, Slovensko

Krajiny cez ktoré sa ide
  • Slovensko
  • Rakúsko
  • Chorvátsko
  • Slovinsko

Popis zájazdu

Oddych v Grand Hotel Adriatic

V skvelej cene 518 EUR/osoba* si budete môcť užiť slnečné lúče v Chorvátsku a preskúmať Istriu spoza volantu skvelej Mazdy MX-5. A to všetko s ubytovaním v nádhernom hoteli, kde ešte aj sauna ponúka panoramatický výhľad na more.

Aktuálny voľný termín: 23.05. - 26.05.2024 (predĺžený víkend)


Odporúčaný zážitkový itinerár:

1. deň

Prevzatie auta v Bratislave, následne krátka obhliadka vozidla a inštruktáž. Dokonale naplánovaná trasa na polostrov Istria spravidla nie je tá najrýchlejšia. Z Bratislavy budete smerovať cez Rakúsko až k hraniciam so Slovinskom. Práve tu sa Vám naskytne priestor vychutnať si dynamiku MX päťky a zároveň sa užijete nádhernú prírodnú scenériu Kamnicko‑Savinjských Álp. Cesta č. 82 Vás dovedie až k horskému hraničnému prechodu Seebergsattel. Tu, pri nádhernom Planšarskom jazere si budete môcť spraviť zastávku na obed či krátku prechádzku. Oddýchnutí budete pokračovať až na Istriu, kde sa ubytujete v hoteli Grand Hotel Adriatic.

(predpokladaná dĺžka jazdy – 570km / 6h40m)


2. deň

Po raňajkách budete mať priestor na oddych ale aj poznávanie miestnych historických mestečiek či krásnych ostrovov. Z Lovranu sa panoramatickou pobrežnou cestou s výhľadom na ostrovy Cres a Lošinj presuniete až do historického mestečka Svetvinčenat, pričom cestou si môžete spraviť zastávku na kávu v starobylej časti Labinu. V Svetvičenate odporúčame zastávku pri krásnom hrade Morosini-Grimani, pri ktorom si môžete vychutnať aj výborný obed. Následné pokračovanie až k prírodným úkazom v meste Pazun. Dnešný okruh Vás ešte prevedie cez historickú dedinku Gračišće, ktorej časť ukrytá za hradbami je skutočne ako z iného sveta. Pokračovanie naspäť do Opatije.

(predpokladaná dĺžka jazdy – 150km / 2h30m)


3. deň

Voľný deň venovaný oddychu a relaxu pri hotelovom bazéne.

Alternatívne poznávací itinerár

Po raňajkách sa dnes vydáte smerom do vnútrozemia objavovať krásy miestnych dediniek ale aj prírodné scenérie. Hneď z úvodu Vás čakajú ostré serpentíny ktorými sa dostanete až Pod vrchol Vojak odkiaľ sa Vám naskytne nádherný výhľad. Pokračovať budete cez mestečko Buzet až do vinárskej dedinky Vrh. Odporúčame zastávku či už na obed alebo kávu v rovnomennej Konobe Vrh a pokračovanie k vyhliadke nad jazerom Butoniga. Úzkymi cestičkami sa vyveziete nad jazero odkiaľ budete smerovať až pod Motovun. Šoférsky atraktívne serpentíny Vás budú čakať pri jazde do dedinky Oprtajl kde odporúčame zastávku na kávu doplnenú krásnymi výhľadmi. Jedinečná kombinácia poznávania vidieku a šoférskeho zážitku počas celého dňa, ktorý ukončíte opäť v Opatiji.

(predpokladaná dĺžka jazdy – 150km / 3h10m)


4. deň

Po raňajkách Vás dnes čaká už iba presun naspäť do Bratislavy. Aj štandardne nudná trasa sa dá upraviť a Vy si tak môžete spríjemniť šoférsky deň. Rakúske jazero Wörthersee predstavuje dokonalé miesto na výborný obed s jedinečným výhľadom. V prípade času naviac odporúčame panoramatickú jazda okolo jazera (cca 30min), ktorá je už len príjemné spestrenie dňa pred pokračovaním domov. Odovzdanie vozidla v Bratislave.

(predpokladaná dĺžka jazdy – 590km / 7h)

Objednanie zájazdu

Recenzie klientov